Fundacja Pro Salute : Będzin, ul. Sączewskiego 27

Telefon : 32 267 32 85

Email : kontakt@prosalute.info

Aktualności

Koncert charytatywny GŁOSY DLA HOSPICJUM - FUTURE FOLK & GALWAY

Niezwykły wieczór czeka nas w niedzielę 14 października 2018 roku w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. O godzinie 17.00 odbędzie się koncert charytatywny organizowany z okazji Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej. „Głosy dla hospicjum” to cykl koncertów corocznych dedykowanych nieuleczalnie chorym pacjentom na choroby nowotworowe.
Mieszkańców naszego miasta oraz powiatu serdecznie zapraszamy, aby dołączyli do uczestników koncertów na całym świecie Word Hospice & Pallative Care Day i wyrazili solidarność dla pacjentów hospicyjnych informuje Teodozja Kumor-Ormianin koordynator Centrum Wolontariatu Fundacji Pro Salute.

Gwiazdą kolejnego będzińskiego koncertu tym razem będzie zespół FUTURE FOLK, prezentujący nowoczesną wizję muzyki spod Tatr. Podhalańska grupa w składzie: Stanisław Karpiel- Bułecka (syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiel-Bułecka i bratanek Sebastiana Karpiel-Bułecka wokalisty zespołu Zakopower), Szymon Chyc-Magdzin i Matt Kowalsky. Zespół między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożył zmysły elektroniczne, ostre ale taneczne wpadające w ucho. FUTURE FOLK został artystą „TRENDY” podczas Sopot TOP Trendy. Ich piosenka „Malinowa dziewczyna” zdobyła największą liczbę głosów w głosowaniu SMS-owym widzów.W czerwcu 2012 zespół wydał debiutancką płytę „Zbacowanie”. Kim jest Stanisław Karpiel-Bułecka? Z odpowiedzią na pytanie nie ma problemu większość widzów „Azja Expres”. Sympatyczny i przystojny góral z dużym poczuciem humoru dotarł do ścisłego finału rozgrywającego się w Indiach i Sri Lance. Od dziecka jeżdżący na nartach, jako nastolatek zainteresował się narciarstwem Freestyl'owym i udziałem w zawodach, które zakończył na rzecz ukochanej mu muzyki. W koncercie wystąpi również zespół taneczny „Galway”, który oficjalnie powstał w 2006 roku z siedzibą w Będzinie. Wraz z pomysłem jego powstania powstały pierwsze układy taneczne (soft, step), oraz jego nazwa „GALWAY”, dla której inspiracją było miasto (oraz hrabstwo) o tej samej nazwie, znajdujące się na zachodnim wybrzeżu Irlandii, będące kulturalną i artystyczną stolicą tego kraju. Zespół występuje od kilkunastu lat na największym święcie polskich (i nie tylko celtolubów) Festiwalu Muzyki Celtyckiej „Zamek” w Będzinie.

Mieszkańcy miasta i powiatu uczestnicząc w koncercie wspierają: - Zakup aparatu BOA-Max do masażu dla kobiet-amazonek po mastektomii - Podopiecznych Hospicjum Onkologicznego Fundacji Pro Salute (zakup plastrów p.bólowych, zastrzyków, wenflonów itp.) - Dzieci osierocone, których rodzice w czasie choroby byli pod opieką hospicjum Fundacji Pro Salute

Osoby zaproszone będą miały okazję wesprzeć naszych podopiecznych również w czasie krótkiej przerwy w koncercie. Informacja dotycząca możliwości uczestniczenia w koncercie charytatywnym i nabycia Zaproszenia w siedzibie Fundacji Pro Salute w Będzinie ul. Sączewskiego 27, tel. 608 836 352, lub 32 2673285 i 32 3634131
Honorowy Patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Łukasz Komoniewski.


Organizatorami są: Fundacja Pro Salute, Urząd Miejski w Będzinie, Ośrodek Kultury w Będzinie i Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.


Specjalistyczny Sklep Zaopatrzenia Medycznego Fundacji „Pro Salute”
ul. Małachowskiego 14, 42-500 Będzin
Poniedziałek-piątek: 08:00 - 17:00, telefon: 512-868-036

Fundacja Pro Salute © 2018. | Realizacja All right reserved.